Majezik

Film Tablet

Sanovel

Flurbiprofen

Ambalaj: 100mgx15 ve 30 tablet.

Eşdeğeri: Maxaljin Film Tablet: 100 mgx30 tablet(Mecom).

Endikasyon: Çeşitlenedenlere bağlı baş ve diş ağrıları, nevraljiler; adet sancıları;romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, akut gut artriti,eklem romatizmaları, artrozlar, lumbago ve şiddetli radikülaljilerinakut ve uzun süreli semptomatik tedavileri; çeşitli cerrahi operasyonlarve yumuşak doku travmalarına bağlı ağrı ve enflamatuvar semptomlarıngiderilmesi; KBB ve stomatolojik rahatsızlıklardaki ağrı ve enflamasyonungiderilmesinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlı kişilerde kontrendikedir.Flurbiprofen, aspirin veya diğer nonsteroidal antienflamatuvarilaçların astım, ürtiker veya diğer alerjik reaksiyonlara yol açtığıbilinen kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Renal ve hepatik fonksiyon bozukluğubulunan, geçmişte böbrek veya karaciğer hastalığı geçirmiş kişilerdedikkatle kullanılmalıdır. Flurbiprofen, kardiyak dekompansasyonu,hipertansiyon ve benzeri hastalıkları bulunan kişilerde sıvı retansiyonuve ödem gö-rülme olasılığına karşı dikkatle kullanılmalıdır. Gebelerdekullanılması önerilmez. Laktasyonda kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: Dispepsi, mide bulantısı, kusma,abdominal ağrı, gaz yakınmaları, diyare, konstipasyon, ürtiker,baş dönmesi, sinirlilik, kulak çınlaması, bulanık görme, rinit, vücutağırlığı değişimleri gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Flurbiprofen, furosemid gibidiüretiklerin etkisini azaltabilir. Antikoagülan ilaç kullananhastalarda dikkatle uygulanmalıdır. Flurbiprofen ve aspirininbirlikte uygulanması durumunda flurbiprofenin serum konsantrasyonlarındayaklaşık %50 düşüş olduğu bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Önerilen günlük doz, bö-lünmüş dozlar halinde150-200 mg’dir. Semptomların şiddetine bu doz top-lam 300 mg’ye çıkarılabilir.Adet sancılarında, semptomların başlangıcında 100 mg, bunun ardından4-6 saat-te bir 50 mg100 mg, maksimum günlük doz 300 mg’dir.

EN ÇOK OKUNANLAR


EN ÇOK İNCELENEN KURUMLAR

EN ÇOK İNCELENEN İLAÇLAR


Copyright © 2014 Yeni Projeler Çocuklarda Astım