Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL kimdir?

Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesinde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp ABD bünyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regülâsyon Tıbbında Bozucu Alanların Tamamlayıcı Tıp ve Nöralterapi ile Çözümü konusunda” doktora tezi yapmıştır. Bu doktora tezinde önce akademik sıfatı Prof. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL iken Prof. Dr. med. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL olmuştur.

1963 Pazarcık’ta doğdu. Orta ve lise öğrenimini Almanya’da tamamladı. Yükseköğrenimine Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan Dr. Nazlıkul, öğreniminin bir kısmını da İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

 

1992-1993 yılları arasında, Klinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. üniversitesi  Tıp Fakültesi)  çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde asistan iken, ilk tıp doktorasını “Perinatal Dönemde AIDS” konusu üzerine yaptı.

 

1993-1998 tarihleri arasında “Tamamlayıcı Tıp, Regülasyon Tıbbı ve Rehabilitasyon” konusunda aldığı eğitimler sonucunda, Medizinische Fakultät Justus-Liebig-Universität Giessen  (Giessen üniversitesi Tıp Fakültesi) Tamamlayıcı Tıp – Fizik Rehabilitasyon Kürsüsü ve Anestezi Uzmanı ve ADB başkanı olan Prof. Dr. med. Dr. med. dent. Horst Ferdinand HERGET’in öncülüğünde “İmmün Sistemde Fitoterapinin Yeri” isimli bir tez hazırladı. Ardından, Hessen Tabipler birliğince yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucu “Tamamlayıcı Tıp, Regülâsyon Tıbbı ve Rehabilitasyon Uzmanı” oldu.

Berlin üniversitesi Charite Tıp Fakültesinde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp ABD bünyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regülâsyon Tıbbında Bozucu Alanların Tamamlayıcı Tıp ve Nöralterapi ile çözümü konusunda” doktora tezi yapmıştır.

Bu doktora tezinde önce akademik sıfatı Prof. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL iken Prof. Dr. med. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL olmuştur.

IGNH’in Türkiye’de eğitmelik yetkisi olan hekim sayısı beştir ve bu yetkiye elden eden tüm hekimlerin de eğitmenidir. Nöralterapi eğitimlerini Türkiye’de hekimlere öğreten ve eğitimlerini veren ilk bilim adamıdır. 2004 yılından bu yana, Bilimsel Tamamlayıcı (Komplementer) Tıp ve Regülâsyon Derneği, Bilimsel Nöralterapi ve Regülâsyon Derneği’nin Kuruyucu üyesi ve Başkanıdır. Manuel Tıp Derneğinin II. Başkanı ve Bilimsel Akupunktur ve Regülâsyon Derneğinin Onursal Başkanıdır.

Almanca yayınlanmış 40’un üzerinde Tamamlayıcı Tıp ve Ağrı konusunda makalesi, üçü bilimsel, üç tanesi halka yönelik rehber niteliğinde olmak üzere altı kitabın yazarı ve tıpta yaptığı iki doktora tezinin sahibidir.

Türkçe olarak bilimsel pek çok bilimsel makalenin yanı sıra 6 kitabın yazarıdır.

I.  Akupunktur-Tamamlayıcı Tıp (Nobel kitap evi 2002),

II.  Hayatı Keşfet – Anti Aging Yaşam kılavuzu (Alfa kitap evi 2004),

III.  Gerçek Detoks’u Keşfet (Detay 2007)

IV. Unuttuğum Bedenim – Yurt Yayınevi Nisan 2008

V. 41 Kere Sağlık – Alfa Kitap Evi 2010

VI. Nöralterapi, Nobel Kitabevi 2010

Türkiye de Tamamlayıcı Tıp konusundan vermiş olduğu eğitimler için hazırlanan 22 eğitim el kitabının da yazarıdır.

09.05.2008 tarihin de Dr. Hüseyin Nazlıkul’a, Nöralterapi alanında gösterdiği üstün başarılardan dolayı dünyada bu güne kadar sadece 8 kişiye verilen “Huneke Madalyası” verilmiştir ( Kendisi, dünyada bu ödülü alan en genç hekim olma unvanını da taşıyor).

11.01.2010 Tamamlayıcı Tıp, Regülasyon ve Rehabilitasyon Tıbbı ABD Profesörlük unvanını almıştır.

Dr. Nazlıkul, 1992 IGNH (Internationeler Gesellschaft für Neuraltherapie nach Huneke = Huneke göre Uluslararası Nörelterapi Derneğinin)  üyesi, 1996 yılından beri IGNH Bilim Kurulu üyesi, Genişletilmiş Yönetim Kurulu üyesi, Alman Sağlık Bakanlığı’nın Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Komisyon üyesi ve Eğitmenliğin yanı sıra, Türkiye’deki Uluslararası Nöralterapi Derneği tarafından kabul edilen eğitim yetkisi olan ilk hekimdir. Türk Hekimlerine Nöralterapi Eğitimini veren ve bu konuda Uluslar arası saygınlığı olan önemli bir bilim adamıdır.

www.doktorlariz.com, www.noralterapi.com.tr, www.huseyinnazlikul.com ve www.naturelsaglik.com.tr internet ortamında düzenli sağlık yazıları yazmaktadır.

Prof. Dr. Dr. Hüseyin NAZLIKUL

Nöralterapi Derneği Başkanı

Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı Derneği II.Başkanı

Manuel Tıp Derneği II. Başkanı

Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği Onursal Başkanı

IGNH - Genişletilmiş Yönetim Kurulu üyesi ve Bilim Kurulu üyesi

ZAEN- Bilim Kurulu üyesi

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR


EN ÇOK İNCELENEN KURUMLAR

EN ÇOK İNCELENEN İLAÇLAR


Copyright © 2014 Yeni Projeler Çocuklarda Astım