Testogel

Jel

Schering

Testosteron

Ambalaj: 5 g (testosteron 50 mg)x30 saşe.

Endikasyon: Klinik muayene ve laboratuvar bulguları ile kesinleşmiştestosteron yetmezliğine bağlı erkek hipogonadizminde replasman tedavisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Androjenler, kanıtlanmış ya da kuşkulanılan meme kanserive prostat kanseri olgularında kontrendikedir. Testosterona karşı aşırıduyarlığı olanlarda ve gebe ve emzirenlerde kontrendikedir.

Uyarılar: Ciddi kardiyak, hepatik veya renal yetmezliği olanhastalarda testosteron tedavisi, konjestif kalp yetmezliği ile beraber ya datek başına ödem ile karakterize şiddetli komplikasyonlara neden olabilir.Yaşlılarda benign prostat hiperplazisi riski artmıştır. Özellikle obez vekronik solunumsal hastalıkları bulunan ve hipogonadizm nedeni ile testosteronesterleri ile tedavi altında bulunan kişilerin uyku apnesi riskinin arttığınadair yayınlanmış raporlar vardır. Bu ilacın, antidoping testinde pozitifreaksiyon verebilecek bir aktif madde içerdiği, kadın ve erkek sporculartarafından dikkate alınmalıdır.

Yan Etkileri: Uygulama yeri reaksiyonları, eritem, akne, cilt kuruluğu,baş ağrısı, alopesi, jinekomasti, mastodini, prostatik bozukluklar, ishal, başdönmesi, asteni, hipertansiyon, ruhsal durum bozuklukları, laboratuvartestlerinde değişmeler (polisitemi, vs), libido azalması, hiperestezi,parestezi görülebilir.

Doz Önerisi: 18 yaşı üstündeki erişkin ve yaşlılarda önerilen doz,tercihen sabahları hemen hemen aynı saatte günde bir kere uygulanan 5 g jel (50mg testosteron)'dir.Uygulama hasta tarafından, omuzlar, kollar veya karnınüzerinde temiz, kuru ve sağlıklı cilde yapılmalıdır. Saşe açıldıktan sonra, tümiçeriği çıkarılmalı ve hemen cilde uygulanmalıdır. Giyinmeden önce birkaçdakika kurumaya bırakılmalıdır. Uygulamadan sonra eller su ve sabunlayıkanmalıdır. Genital bölgelere uygulanmamalıdır.EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK İNCELENEN KURUMLAR

EN ÇOK İNCELENEN İLAÇLAR


Copyright © 2014 Yeni Projeler