Travogen

Krem

Schering

İzokonazol nitrat%1

Ambalaj: 30 g’lik tüp.

Travogen

Sprey

İzokonazol nitrat%1

Ambalaj: 20 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon: Derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarında endikedir.Vulvovajinal mikozlarda genital bölgenin dışında ve aynı zamandapartnerin tedavisinde uygundur. Ayrıca eritrasmada endikedir.

Kontra Endikasyon: Bugüne kadar herhangi bir kontrendikasyonu bilinmemektedir.

Uyarılar: Yüze uygulamada gö-ze kaçmamasına dikkat edilmelidir.

Yan Etkileri: Ender olarak tedavinin başlangıcında hafif yanmave çok nadiren irritasyon belirtileri gö-rülebilir. Nadir olgulardaalerjik deri reaksiyonları gözlenmiştir.

Doz Önerisi: TravogenKrem: Derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarındagünde 1 kez hastalıklı deri kısımlarına uygulanır.Ayaktaki mantarlarda, yıkamadan sonra ayak parmak araları iyice kurulanmalıdır.Tedavi 2-3 hafta, inatçı enfeksiyonlarda (özellikle interdijitalalanların enfeksiyonunda) 4 haftadır. GenellikleTravogen Krem’li birgazlı bezin ayak ya da el parmakları arasına konulması önerilir.Vulvovajinal mikozlarda genital bölgenin dıştanve aynı zamanda partnerin tedavisindehastalıklı dış genital bölgeye yaklaşık bir haftasüreyle günde iki kez uygulanmalıdır. Ayrıca residif ya da partnerenfeksiyonundan sakınmak için, penis ve preputium daTravogen Kremile 1hafta boyunca günde iki kez tedavi edilir.Travogen Sprey: Günde 1 kez hastalıklıderi kısımlarına ince olarak püskürtülür (sıkılır). Mantar enfeksiyonlarındayerel tedavi 2-3 hafta süreyle ve inatçı olgularda (özellikle interdijitalbölgelerde) 4 haftaya kadar sürdürülmelidir.

EN ÇOK OKUNANLAR


EN ÇOK İNCELENEN KURUMLAR

EN ÇOK İNCELENEN İLAÇLAR


Copyright © 2014 Yeni Projeler Çocuklarda Astım