21 Günde Hayatınızı Değiştirin

Hayatınızın tamamını olmasa da ufak değişikler ile istediğin sonuçlara ulaşmanız mümkün. Her gün yeni kararlar verir, uygulama konusunda sıkıntı yaşarız. Her pazartesi diyete ve ya spora başlarız ama bir süre sonra devamını getiremeyiz. 21 gün kuralı ile 21 Günde Hayatınızı Değiştirin, çünkü bu mümkün.

Yapılan araştırmalar neticesinde, uzmanlar beyinde nöronların yeni bir bağlantı kurma sürelerinin 21 gün olduğunu açıkladılar. Yani bir hareketi, davranışı 21 gün boyunca hiç durmadan yaptığınızda, yeni bir nöron bağlantısı kurulur. Bu bağlantı sayesinde de bu davranış, hareket alışkanlık haline gelmiş olur.

Nasıl Yapmalıyız?

İlk yapılması gereken hedef belirlemek olacaktır. Hedefiniz sigarayı bırakmak, spor yapmak ve ya bir hobi edinmek olabilir.

Bu hedefinizi başarabileceğinize dair kendinize olan inancınız bu sürecin başlaması için önemli unsurlardan biridir. Kendinizi yapabileceğinize, başarabileceğinize ikna etmeniz gerekmektedir.

Çevrenizde sizi motive edici yazılar ve ya görseller bulundurun. Odanızın duvarına üşenme , vazgeçme gibi yazılar ile kendinize hatırlatıcı notlar koyabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan size bu konuda destek vermelerini isteyebilir, onlardan gelen destek ile de vazgeçme riskinizi azaltabilirsiniz.

Yaşayacağınız bu 21 günlük süreçte günlük yaşadığınız sıkıntılara değil, 21 gün sonunda hedefine ulaşmış bir size odaklanın. Bu, size hedefinize ulaşmanız için harekete geçirecek bir düşünce olacaktır. Bu sebepten süreci çok fazla düşünmeden sonuç odaklı düşünmeye çalışın. 21 gün sonunda mutlu olacağınızı ve bunları mutlu olmak için yaptığınızı düşünün. Belki 21 gün size zor gelen bir süreç olacaktır fakat sonucunda istediğiniz bir alışkanlığı elde etmiş, mutlu bir siz olacaksınız.

Bir gün çok enerjik olabilirsiniz ve o gün hedefinizi çok iyi gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Ertesi gün de aynı olmalı diye bir kural yoktur. Hiç bir insan her gün birebir aynı olamaz, bunu unutmayın. Böyle durumlarda üzülmek, pes etmek yerine kendinize inanmaya devam etmelisiniz. Devam etmekten sıkıldığınız durumda çeşitli motivasyon videoları izleyebilir, kendinizi tekrardan buna hazırlayabilirsiniz.

Unutmayın ki hiçbir başarı bir günde oluşmamıştır. Zaman ve irade bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Şimdiden başarılar…

<

Eyvah şekerim çıktı!

Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan ve gelecekte de peşimizi bırakmayacağı tahmin edilen şeker hastalığına “dur” demenin yolu dengeli beslenmeden

Hurmanın faydaları

Türkiye'de Benli, Hudri, Mebrum, Safavi, Faris, Medjoul, Maktum, Ajva, Hallavi, Sukkari, Dayri, Barhi, Emir Hac, Acve türleri çok tüketilen hurmanın