Adet Döneminde Yardımcınız Olacak Yiyecekler

Adet döneminde değişen hormonlardan dolayı kadınlar üzerindeki stres, şişkinlik, ağrılar ve sürekli tatlı yeme isteğini bastırmada çeşitli yiyecekler yararlı olacaktır. İşte Adet Döneminde Yardımcınız Olacak Yiyecekler

Kiraz

Adet döneminiz başlamadan 10 gün önce başlayarak, günde 15’er kiraz tüketmelisiniz.Göbek ve göğüs şişkinliğinin azalmasına, ruh hali değişikliklerinin düzelmesine yardımcı olur.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi adet döneminde fazlaca olan tatlı isteğinin önüne geçmektedir. Yulaf ezmesi, şekerin kana karışmasının süresini uzatmaktadır. Böylece vücudun şeker ihtiyacı hissetmemesini sağlar. Yulaf ezmesi yok ise çavdar ekmeği, meyve ve makarna da aynı şekilde tatlı krizinizi bastırabilir.

Muz, Patates, Brokoli, Soğan ve Domates

Bu yiyecekler ise adet döneminde şişen vücuttaki şişliğin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Tarçın-Bal

Sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliği sayesinde uyumadan önce tarçın çayı içilebilir. Ayrıca tarçın, bal ve sıcak su ile hazırlayacağınız bir karışım ile de adet döneminde üzerinizdeki stresi bastırmanız mümkündür.

Avokado

Avokado, serotonin içeren bir meyvedir. Bu sayede de yenildiğinde ruh halini dengelemeye ve kişinin motivasyonunu arttırmaya yardımcı olur.

 

<

Saç Derisi Egzaması

Egzama hastalığı deride kaşıntı, dökülme, kızarıklık ve bunlara bağlı kaşınma durumudur. Bu belirtilerle birlikte deride iltihaplı yaralar oluşabilmektedir. Saç diplerinde
Tansiyon Düşüren Besinler

Çeşitli sebeplerden yüksek tansiyon birçok kişide görülmeye başlanmıştır. Fazla kilo, sigara kullanımı, stres ve ya heyecan ile tansiyon yükselmektedir. Peki
Gülmenin Faydaları

Gülmek sadece anlık mutlu olmanızı değil, bununla birlikte tüm gün vücudunuzun daha sağlıklı olmasını da sağlamaktadır. Gülerken farkında olmadan vücudunuza

‘G-string’deki tehlike

Güzellik tutkunuza yenilmeyin! önce sağlığınızı düşünün, sonra güzelliğinizi… Düşük belli pantolon ve g-string ikilisinden vazgeçemiyor, fondöten sürmeden sokağa çıkmıyor olabilirsin.

İdrar Kaçırma Problemi

İdrar kaçırma toplumsal olarak saklanan bir problemdir. Fakat çeşitli psikolojik sorunlara neden olmakla birlikte sebebinde de birçok hastalık barınıyor olabilir.