Aspirinin Kullanım Alanları

Aspirin sadece ateş düşürücü ve ya ağrı kesici olarak kullanılmamaktadır. Bu gibi bilinen alanların dışında birçok bilinmeyen kullanım alanına sahiptir. İşte Aspirinin Kullanım Alanları :

Akne Tedavisi

Aspirin akne tedavisinde akneleri kurutmak amacıyla kullanılmaktadır. 2-3 adet aspirin limon suyunda ezilerek akne olan bölgeye sürülür. Bir kaç dakika bekletilip yıkanır. Bu uygulama ile aknelerinizin kurumaya başladığını görebilirsiniz.

Ayrıca sivilce lekelerine de iyi gelmektedir. 7 Adet aspirin, 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal karıştırılarak cilde sürülür. Bu karışımı yüzünüzde yaklaşık 15 dakika kadar bekletiniz. Bu karışım ciltteki gözenekleri sıkılaştıracak ve lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Kepek Tedavisi

2 adet aspirin ezilerek kullanılan şampuana koyulduğunda saçlardaki kepek miktarının azaldığı gözlemlenmiştir.

Peeling

1 adet aspirin, su ile karıştırarak ciltte bekletilmesiyle peeling görevi görmektedir. Cilt yağlanmalarının önüne geçerken, yüzdeki ölü derilerden de kurtulmayı sağlamaktadır.

Nasır Tedavisi

7 adet aspirin yarım yemek kaşığı limon suyunda ezilerek nasırlı bölgeye sürüldüğünde ve yaklaşık 10 dakika bekletildiğinde nasırın kolayca soyulmasını sağlayacaktır. Ayak altındaki ölü derileri de soyarak cildi yumuşak yapacaktır.

Çiçek Bakımı

Vazo çiçeklerini sularken suya bir aspirin atıp eriterek verilirse, çiçeğin ömrünün uzadığı görülmüştür.

<Kaliteli uykunun ipuçları!

Gözünü tavana dikip uyumaya çalışıyorsun, ama ne mümkün? Koyunlar sayıyor, sevdiğin ünlüyle buluşuyor, “Alice” gibi harikalar diyarında oradan oraya dolanıyorsun…Demans Hastalığı

Demans Hastalığı beyni olumsuz etkileyen hastalıklardan biridir. Kişinin motor hareketlerinde yavaş yavaş gerileme olması ve sonrasında da tamamen kaybetmesi hastalığıdır.

Bel incelten egzersizler

Kendi kendinize yapacağınız egzersizlerle incelin Uzmanlar, daha az fiziksel efor harcayarak yaşayanların vücutlarında yağ miktarının arttığını, artan yağ miktarının da