Balık Yağının Faydaları

Her gün balık yağı tüketmenin birçok yararı vardır. İşte Balık Yağının Faydaları

İçerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri kalp hastalıklardan korunmanıza yardımcı olmaktadır. Vücuttaki trigliserit seviyesini düşürür, kalp krizi riskini azaltır.

Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur. Ancak ilerleyen yaşlarda sinir hücreleri azaldığından küçük yaşlarda balık yağı tüketilmesi gerekmektedir.

Zayıflamaya yardımcı olur. Spor ve diyet ile birlikte gelen zayıflama programınıza balık yağını da ekleyebilirsiniz. Açlığınızı bastırır ve egzersizlerinizden daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Aynı zamanda vücutta yağın depolanmasını da engellemektedir.

Kirli havadan etkilenmenizi engeller. Kirli hava insan vücudunu, organlarını olumsuz etkilemektedir ve balık yağı da bu olumsuzluklardan daha az etkilenmenizi sağlamaktadır.

Gözlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Göz kuruluğu, sarı nokta gibi rahatsızlıkların oluşumunu engeller. Gözde gözyaşı üretimini destekleyerek gözün nem seviyesini korunmasını sağlar.

Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur.

<Kefirin Faydaları

Kefirin bilinenlerinin yanında birçok da bilinmeyen faydaları vardır. Her gün kefir içenler faydalarını hemen görmeye başlamaktadır. Uzmanlara göre günde 2

Antidepresanların Yan Etkileri

Ülkemizde antidepresan kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Çoğu zaman kullananların sorunlarına çözüm olsa da antidepresanların yan etkileri olduğu unutulmamalıdır. Bu yan
Soğuktan koruyan besin

Kışın bolca tüketilmesi gerekiyor, üstelik çok da lezzetli… Havaların soğumasıyla birlikte vücut direncinin düşmesi sonucu hastalıklara yakalanmamak için protein, vitamin,