Balık Yağının Faydaları

Her gün balık yağı tüketmenin birçok yararı vardır. İşte Balık Yağının Faydaları

İçerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri kalp hastalıklardan korunmanıza yardımcı olmaktadır. Vücuttaki trigliserit seviyesini düşürür, kalp krizi riskini azaltır.

Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur. Ancak ilerleyen yaşlarda sinir hücreleri azaldığından küçük yaşlarda balık yağı tüketilmesi gerekmektedir.

Zayıflamaya yardımcı olur. Spor ve diyet ile birlikte gelen zayıflama programınıza balık yağını da ekleyebilirsiniz. Açlığınızı bastırır ve egzersizlerinizden daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Aynı zamanda vücutta yağın depolanmasını da engellemektedir.

Kirli havadan etkilenmenizi engeller. Kirli hava insan vücudunu, organlarını olumsuz etkilemektedir ve balık yağı da bu olumsuzluklardan daha az etkilenmenizi sağlamaktadır.

Gözlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Göz kuruluğu, sarı nokta gibi rahatsızlıkların oluşumunu engeller. Gözde gözyaşı üretimini destekleyerek gözün nem seviyesini korunmasını sağlar.

Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur.

<

Işık olacak proje

Vali Yardımcısı Mehmet Yeşilbaş AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında onaylanan “Karanlığa Bir Mum Yak” projesiyle bölgedeBitkisel tedaviye dikkat!

Kış mevsiminde talep gören bitkisel karışımların bilinçsizce kullanılması halinde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği ve hastanın kaybedilmesi gibi istenmeyen

Rezaletin itirafı!

Domuz gribi, salgın değil ‘korku kampanyası’ydı Tüm dünyada büyük önce panik, sonra korku ve son olarak kuşkuyla karşılanan domuz gribi