Ballı Armut

Bal ile armut sağlık açısından iki farklı yiyecek. Peki lif kaynağı armut ile bal bir araya gelince neler yapabiliyorlar? İşte Ballı Armut ve Yararları:

Her gün tüketilirse sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Armudun içerdiği yüksek lif bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olurken, balın içerisindeki enzimler de sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.

İçerdikleri antioksidan, vitaminler ve mineraller sayesinde kilo kaybetmenize yardımcı olur. Kabızlık gibi problemlerin çözümü olan Ballı Armut vücuda zararlı maddelerin atılımını kolaylaştırır.

Boğaz ağrısı, nefes darlığı problemleri ile de savaşmaya yardımcı olan Ballı Armut, boğazın mikroplardan arınmasını sağlar. Böylece zararlı mikropların, bakterilerin ciğere inmesine engel olur.

Doğal bir kan sulandırıcıdır. Kanda bulunan kırmızı kan hücrelerinin artmasını sağlar, böylece kandaki oksijen seviyesinin de yükselmesine yardımcı olur. Vücut içerisindeki kanın pıhtılaşmasını önleyerek, tıkanıklıkların önüne geçer.

Kalp atışını düzenler. Bu sebepten genellikle sporculara sıklıkla önerilmektedir.

 

<

Cinsel İlişki Sonrası Kanama

Cinsel ilişki sonrasında kadınlarda vajinada çeşitli sebeplerden kanamalar gerçekleşebilmektedir. Eğer kanama olduysa vajinanıza birkaç gün vermeniz gerekebilir. Bu süre zarfında
Diyette Ekmeği Kesmeyin

Diyete giren kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biridir ekmeği komple kesmek. Vücudun karbonhidratlara da ihtiyacı olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı