Bu Belirtiler Varsa Şeker Hastası Olabilirsiniz

Bir tanıdığınızın, çocuğunuzun ve ya kendinizin şeker hastası olmasından şüpheleniyorsanız, bazı belirtiler ile bunu anlamak mümkün. Tabi ki her belirtileri gösteren kişi şeker hastasıdır diye bir kaide yoktur, başka bir sebepler de barındırabilir. Bunun için belirtileri gösteriyor ve ailenizde de şeker hastalığı bulunuyorsa, bir doktora gitmenizde fayda var.

Şeker Hastalığının Sıkça Görülen Semptomları

  • Özellikle geceleri, tuvalete sık sık gitmek
  • Sürekli susamak
  • Her zamankinden daha fazla yorgun hissetmek
  • Kendiliğinden kilo vermek
  • Genital kaşıntı veya pamukçuk oluşumu
  • Yaralar ve bu yaraların iyileşme sürelerinin uzun olması
  • Zaman zaman bulanık görüş

Bu belirtiler, glikozun bir kısmı veya tamamının kanda kaldığı ve enerji için yakıt olarak kullanılmadığı için oluşur. Vücut, aşırı glikozu idrarla vücudun dışına atarak kan şekeri seviyesini düşürmeye çalışır. İdrarda yüksek seviyede glikoz geçişi de fungal enfeksiyon için mükemmel bir üreme alanı oluşturur.

Bu şeker hastalığı belirtilerinden herhangi bir kaçına sahipseniz, bir doktora danışmanızda yarar var. Bu belirtileri yaşamanız diyabetiniz olduğu anlamına gelmez, ancak kontrol etmeye değer erken teşhis, tedavi ve iyi kontrol iyi sağlık için hayati önem taşır ve ciddi komplikasyonların gelişme şansını düşürür.

<

Bilinçsiz müdahele öldürüyor

Ayoğlu,  soğuktan kaynaklanan ciddi yaralanmalarda donmuş kısımların ovuşturulmaması ve soğuk ya da sıcak malzeme kullanarak müdahale yapılmaması gerektiğini söyledi.Vücut ısısının


Bilgisayar kullanırken dikkat

Bilgisayardan kaynaklanan göz şikayetlerinde yüzde 100 artış olduğu belirtildi. Akay Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Timuçin Yıldırım, bilgisayardan kaynaklanan göz