Cinsel Organda Kaşıntı

Kadın ve ya erkek fark etmeksizin Cinsel Organda Kaşıntı ciddi hastalıkların nedeni olabilmektedir. Eğer böyle bir sıkıntınız var ise bir doktora danışmakta yarar vardır.

Cinsel organda kaşıntı insanları toplum içerisinde fazlaca zorlayan bir durumdur. Bu durumun bir çok sebebi olabilmektedir ve bu kaşıntılardan kurtulmanın yolu da nedenini öğrenmek ile başlar. Cinsel organ neden kaşınır?

Yeterli Temizlik Yapılmaması

Peniste ve ya vajinada yeterli temizlenmemesi kaşıntı sebeplerinin başında gelmektedir. Bölgede ter, vücut sıvısı birikmesi yaşanabilir, böyle durumlarda kasıklarda kaşıntı başlayabilir. Erkeklerde, penis ucunda kaşıntı ise çocuklarda daha çok görülen bir durumdur. Penis sıvısının neden olduğu bir kaşınma olmaktadır.

Mantar oluşumu

Kadınların büyük çoğunluğu hayatının herhangi bir döneminde cinsel bölgesinde mantara yakalanmıştır. Bunun da çeşitli sebepleri olabilmektedir. Temizlik bu durumu da tetikleyebilmektedir. Genellikle cinsel temas ile ortaya çıkmaktadır. Kadınlardan erkeklere de cinsel yolla geçebilmektedir. Gerekli önlem alınmadığı takdirde kaşıntılar iltihaplanmaya dönebilmektedir. Bu sebepten dolayı bu tür kaşıntıların derhal bir uzmana gösterilmesi gerekmektedir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar da cinsel bölgede kaşıntılara neden olmaktadır. Örneğin; bel soğukluğu, HPV gibi hastalıklar da kendilerini bir kaşıntı ile gösterebilmektedirler.

İdrar Yollarında İltihaplanma

Özellikle idrar yaparken kaşıntı oluyor ise bu nedenden olma olasılığı yüksektir. Bir üroloji doktoruna görünmekte yarar vardır.

Bazı Cilt Hastalıkları

Sedef, egzama gibi bazı cilt hastalıkları da cinsel bölgede kaşıntıya sebep olabilmektedir. Bir dermatoloji uzmanına görünmekte yarar vardır.

 

<

Karnabaharın Faydaları

Pişirirken yaydığı kokudan ötürü pek sevilmeyen karnabahar, vücut için oldukça yararlı vitamin ve mineraller içermektedir. Vücutta çeşitli etkileri olan KarnabaharınKalp Çarpıntısı Nedenleri

Kalp çarpıntısı, kalp atışlarının hızlanması anlamına gelir. Kalp çarpıntısının birçok sebebi olabilmektedir. Nedenini öğrenmeli ve bir hastalığınız var ise doktorunuza

Erken Menopoz Nedenleri

Genellikle kadınların menopoz dönemi başlangıcı için yaş ortalaması 40 ile 58 arasındadır. Fakat bazı durumlarda 40 yaşının altındaki kadınlarda da