Çocuklara Günde İki Atıştırmalık

İngilizler tarafından yapılan araştırmalarda çocuklar için günlük olarak tüketilebilecek maksimum atıştırmalık miktarının 100 kalorilik iki atıştırmalık olması gerektiği sonucuna ulaşıldı.

AA haberine göre; İngiltere Kamu Sağlığı (PHE) tarafından, çocukların günde ikiden fazla sağlıksız atıştırmalık ve ya şekerli içecek tükettiği belirlendi.

Bu miktarların da tavsiye edilenin yaklaşık 3 katı olduğunu söylenerek, çocukların bu konuda sağlıksız beslendiği vurgulandı.

Her yıl yaklaşık 400 bisküvi, minimum 120 kek, hamur işi, 100 porsiyon tatlı, 70 çikolata ve minimum 150 meyve suyu ve gazlı içeceğin çocuklar tarafından tüketildiği belirlendi. Bu sonuçlara bağlı olarak araştırmacılar aileleri obezite konusunda uyardı.

Yaşam İçin Değişin adıyla bir kampanya başlatan PHE, ebeveynleri çocuklarına günde 100 kalorilik en fazla iki atıştırmalık yemelerine izin vermelerinin daha doğru olduğunu söyledi. Aileleri, çocuklarına taze sebze meyve yedirmeleri konusunda destek verdi.

<Makyajın ilginç bir faydası

Düzenli makyaj yapmanın kadınlarda denge ve koordinasyonu geliştirmeye yardım ettiği belirlendi. Daily Mail’in haberine göre, Fransa’daki St. Etienne Üniversitesinin araştırmasında,
Kafeinin Vücuttaki Etkileri

Sabahları uyanmakta zorlanan herkes kahvesini içerek güne başlamaktadır. Bu kahve ile birlikte alınan kafeinin ise sadece uyandırıcı etkisi olmadığı unutulmamalıdır.
Çayı fazla tüketmeyin!

Kurban Bayramı’nda et tüketiminin artmasının sağlık açısından riskleri artırdığı, ziyaretlerde aşırı kahve ve demli çay tüketilmesinin de tansiyon ve kalp-damar

Alerjiye dikkat

Namık Kemal üniversitesi (NKü) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Kulaç, deriyi etkileyen alerjik hastalıklarda zorunlu kalmadıkça alerji

Kivinin Yararları

Kivi tropikal bir meyvedir. Biraz tatlı biraz ekşi bir tada sahiptir. İçerdiği yüksek lif oranı sayesinde sağlık üzerinde fazla olumlu