Çocuklara Günde İki Atıştırmalık

İngilizler tarafından yapılan araştırmalarda çocuklar için günlük olarak tüketilebilecek maksimum atıştırmalık miktarının 100 kalorilik iki atıştırmalık olması gerektiği sonucuna ulaşıldı.

AA haberine göre; İngiltere Kamu Sağlığı (PHE) tarafından, çocukların günde ikiden fazla sağlıksız atıştırmalık ve ya şekerli içecek tükettiği belirlendi.

Bu miktarların da tavsiye edilenin yaklaşık 3 katı olduğunu söylenerek, çocukların bu konuda sağlıksız beslendiği vurgulandı.

Her yıl yaklaşık 400 bisküvi, minimum 120 kek, hamur işi, 100 porsiyon tatlı, 70 çikolata ve minimum 150 meyve suyu ve gazlı içeceğin çocuklar tarafından tüketildiği belirlendi. Bu sonuçlara bağlı olarak araştırmacılar aileleri obezite konusunda uyardı.

Yaşam İçin Değişin adıyla bir kampanya başlatan PHE, ebeveynleri çocuklarına günde 100 kalorilik en fazla iki atıştırmalık yemelerine izin vermelerinin daha doğru olduğunu söyledi. Aileleri, çocuklarına taze sebze meyve yedirmeleri konusunda destek verdi.

<

Eczanelerde kota

Bu çerçevede, ihlale son verilmesi için her türlü reçete dağıtımının 30 gün içinde durdurulması gerekecek. Aksi taktirde cezai yaptırım uygulanacak.Rekabet
Sonbahar hastalıkları kapıda

Bu dönemde enfeksiyon hastalıklarına sık rastlanıyor. İç hastalıkları uzmanı Dr. Bülent Yardımcı, süreci kolay atlatmanın yollarını anlattı “Havanın soğuması, kirliliğinin

Kaşıntıyı hafife almayın

Ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir Geceleri uykudan uyandıracak kadar şiddetli ya da hafif şekilde seyreden kaşıntıların ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabileceği bildirildi.
Limonun faydaları

1. İçindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. 2. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır. 3. Tansiyonu
Soğuk hava kalbi yoruyor

Havaların soğumasıyla birlikte kış aylarına özgü hastalıklar da kendini hissettirmeye başladı. Özellikle bu dönemde grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı