Demir eksikliği tarih oluyor

Japonya pirinçte bulunan demirin 3 katı fazla demir içeren süper pirinç üretti.

Japonya’nın Tokyo üniversitesi araştırmacıları, demir eksikliğinin çözümü için normal pirinçte bulunan demirin 3 katı fazla demir içeren süper pirinç üretti.

üretilen pirincin demir eksikliği bulunan farelere verildiğinde farelerin 2 hafta içerinde iyileştiği gözlendi. Japon, Güney Kore ve Danimarkalı araştırmacıların ürettiği süper pirinç ile demir eksikliğinin artık tarih olacağı belirtiliyor.

Projenin araştırmacılarından Profesor Naoko Nishizawa yaptığı açıklamada, “Dünya nüfusunun neredeyse yarısı demir eksikliğinden kaynaklanan sağlık sorunlarından etkileniyor. ürettiğimiz süper pirinçle bu sorunu bitirmeye yardımcı olacağımızı umuyoruz” dedi.

Genetik mühendisliği ürünü olan süper pirincin özelikle fakir ve gelişmekte olan ülkelerde ekimine teşvik edileceği belirtiliyor.

İHA

<

Ekmeğe dikkat!

Ekmekteki tuz oranı hipertansiyon ve diyabetli hastalar için çok tehlikeli! Ekmekteki tuz oranının hipertansiyon ve diyabetli hastalar için risk oluşturduğunu
Gündüz uykusu zihin açıyor

Yapılan bir araştırmaya göre öğle uykusu beynin öğrenme kapasitesini artırıyor ABD’DEKİ California üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, gündüz uykusunun beynin

Aspirin prostata iyi geliyor

Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesinden araştırmacılar, 1277 deneğin prostatlarının durumuna baktı. Deneklerin yaklaşık yüzde 46’sının çoğunlukla aspirin olmak üzere NSAID ilaçlarıZerdeçal mucizesi!

Zerdeçalın, karaciğeri korumaya ve sirozu önlemeye yardımcı olabileceği bildirildi. Avusturyalı ve Amerikalı bilim adamları, karaciğer hastalığına yakalanmaları için farelerin genlerini

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir