Her Derde Deva: Limon Suyu-Sarımsak

İki yiyecek de ayrı ayrı vücut için çeşitli sağlıklı maddeleri içermektedir. Bir araya geldiklerinde ise vücudu baştan aşağı temizleyerek yenilenmesini sağlayacaktır. Her Derde Deva: Limon Suyu-Sarımsak kürünün tarifi ve yapabilecekleri:

Tarif:

4-5 adet sarımsağı soyarak (yıkamayın) cam bir kavanoz ile hafif ezin. Sarımsağın bütün kalmasına özen gösterin. Daha sonra sıkılmış bir çok limon suyunu bir kavanoza koyun ve içerisine sarımsakları atın. Limonların içinden çıkan suya göre miktar değişmektedir. Bu sebepten bir kavanozun yarısını doldurmayı deneyebilirsiniz. Sonrasında ağzını kapattığınız kavanozu 25 gün boyunca her gün çalkalayarak karanlık bir yerde bekletin. 25 gün sonunda sabahları aç karnına bir çay bardağı kadar içebilirsiniz.

Yararları

  • Tıkanan damar yollarının açılmasını sağlamaktadır. Damar sertliklerini ve hipertansiyon hastalığını önlemeye yardımcı olmaktadır. Kolesterol ve zararlı yağların yakılmasını hızlandırmaktadır.
  • Hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır.
  • Böbrek ve safra taşlarının erimesini sağlamaktadır. İdrar söktürerek vücuttaki şişliğin giderilmesini kolaylaştırmaktadır. Mide ve oniki parmak bağırsağındaki ülseri tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.
  • Kireçlenmeyi ve romatizma ağrılarını önlemektedir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmekte, organların sağlıklarını da korumasına yardımcı olmaktadır.
<

Eyvah şekerim çıktı!

Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan ve gelecekte de peşimizi bırakmayacağı tahmin edilen şeker hastalığına “dur” demenin yolu dengeli beslenmeden

Yapay alyuvar geliştirildi

Alyuvarların özelliklerini taşıyan ve görevlerini yerine getirebilen “yapay alyuvarlar” geliştirildi. ABD’nin Santa Barbara ve Michigan üniversitelerinden bilim adamları, oksijen taşıyan