Kanser ağrısına karşı hipnoterapi

 

Göğüs kanserine karşı hipnoterapi

Kanser hastalarının ağrılarıını dindirmek için yapılan araştırmalara bir yenisi daha eklendi. ABD'de yapılan deneyler, hipnozun göğüs kanseri hastalarının ateşli ağrılarını azalttığını, endişe ve çökkünlüğün yok edilmesine büyük katkı sağladığını  ortaya koydu.

Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak;  hipnozu kanserin yok edilmesinde  umut verici bir tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak ön plana çıkaran  araştırma hakkında şu bilgileri verdi:

"Amerikan Ulusal Kanser Kurumu  (The National Cancer Institute (NCI)) ile Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezi (NCCAM – National Center for Complementary and Alternative Medicine) tarafından finanse edilen çalışma, göğüs kanseri olan 51 kadın üzerinde 5 hafta uygulandı.

Hipnoz alan kadınlar, ateşli ağrılarının şiddetinde yüzde 68 oranında bir düşüş yaşadılar ve her gün için ateşli ağrılarında 4.39’luk bir ortalama düşüş deneyimlediler.

Araştırmaya katılan kadınlarda ayrıca; üzüntü, depresyon, kaygı, günlük aktivitelere katılım ve uykuda önemli iyileşmeler kaydedildi. Endişe ve bunalımlarında bir rahatlama yaşadıkları tesbit edildi.

Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’de 236 kadının katıldığı deneyde de aynı sonuçlara ulaşıldı."

TEDAVİYE BAĞLI YAN ETKİLERDE DE ETKİLİ
Kanserin tanı ve tedavi sürecinde uygulanan cerrahi uygulamalar, biyopsi işlemleri ve kempoterapiye bağlı ortaya çıkabilen sıkıntı, bulantı, kusma, yiyip içememe gibi olumsuz durumların giderilmesinde yahut rahatlatılmasında da tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak, batıdaki bilimsel çevrelerde  hipnozun büyük bir değer taşıdığını belirten Hipnoz Uzmanı Başkak, özellikle ayakta tedavi gören göğüs kanseri hastalarının ağrılarının dindirilmesi için önerilen  hipnozun Türkiye'de de başarıyla uygulanabildiğini söyledi.

Hipnoz Uzmanı Başkak, kanser hastalarının moral ve motivasyonunun yükseltilmesinde; daha güçlü bir psikoloji ve daha huzurlu bir süreçle kanserle mücadele etmede hipnozun oldukça etkili bir tamamlayıcı tedavi aracı  olduğunu ve bunun bilimsel araştırmalarla defalarca kanıtlandığını kaydetti.

<


Günde 3 elma mucizesi

Kabuğu ile yenen bir elmanın insanın günlük C vitamini ihtiyacını karşıladığını belirten Dr. Koç, “Elmanın içerdiği organik asitler, soda ve
Sağlıkta dev adım

Hastane poliklinikleri 24:00’e kadar çalışacak Sağlık Bakanlığı, kamu hastanelerinde acil servisteki yoğunluğun azaltılması amacıyla ‘mesai dışı poliklinik’ uygulaması başlatıyor. ‘Mesai

Öfke kanseri çağırır!

Geleneksel çin Tıbbı (GçT), duygusal sorunların göğüs kanserinin asıl sebebiyle doğrudan ilişkili olduğu görüşündedir. öfke, endişe ve kronik korku diğer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir