Kuruyemiş Hayat Kurtarıyor

Harvard Üniversitesinde yapılan araştırmada kuruyemişin haftada iki kez tüketilmesi bile çoğu hastalığın önüne geçtiği bulundu. Haftada iki kere yenilen 1 avuç Kuruyemiş Hayat Kurtarıyor.

Yapılan araştırmalarda, haftada en az iki kez yenilen bir avuç kuruyemişin çeşitli kalp hastalıklarını önlediği sonucuna ulaşıldı. Araştırmada kuruyemişlerin çoğu denendi ve sert kabuklu olan bütün kuruyemişlerin kalp hastalığı riskini azalttığı bulundu. Ceviz, badem, fındık, kaju, antep fıstığı ve yer fıstığı gibi kuruyemişlerin kalp hastalıklarına yakalanma riskinin bu şekilde yenildiğinde %15-21  düşürdüğü sonucuna ulaşıldı.

Bir avuç kuruyemiş ise yaklaşık 30 grama tekabül etmektedir.

 

 

<Uyuyarak öğreniyoruz

Uyku, beyin için bir ‘dinlenme süresi’ değil. Tersine, beyin metabolizması ölçümleri, beynin uykuda zaman zaman uyanıkken olduğu kadar, hatta daha

Çocuklarda Yüksek Ateş

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İhsan Şehla, ebeveynleri yüksek ateş hakkında bilgilendirdi. Birçok ebeveynin çocuklara yanlış müdahale yaptığını belirten
Enerjiniz bol olsun!

Karnitin enerji metabolizmasında önemli rol oynayan bir amino asit türevidir. Karnitini önemli kılan özelliği, yağ asitlerini enerji üretimi için yakmasıdır.