Meme Kanseri İle Savaş: Brüksel Lahanası ve Yeşil Çay

Günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan bir hastalık haline geldi meme kanseri. Meme kanseri tedavisinde çeşitli yollar ile hastalık yenilebiliyor, fakat bazı durumlarda meme kaybına neden olabilmektedir.

Brüksel Lahanası

Brüksel lahanası, vücudun izotiyosiyanatlar üretmek için kullandığı ve vücudunuzdaki kanserle savaşan enzim sistemlerini aktive eden glukozinolatlar adı verilen kükürt içeren bileşikler içermektedir. Hem kronik oksidatif stres hem de iltihap ile mücadelede yararlı, güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Vücudunuzun doğal detoksifikasyon sistemini desteklemeye yardımcı olur. K ve C vitaminleri için mükemmel bir kaynaktır ve iyi bir manganez, potasyum, kolin ve B vitamin kaynağıdır.

Yapılan araştırmalara göre brüksel lahanasının meme kanseri riskini azalttığı hatta tedavi olarak da kullanılabileceği bilgisine ulaşıldı. Fareler üzerinde yapılan araştırmada brüksel lahanasının içindeki maddeler farelere enjekte edildi. Bu maddelerin kanseri oluşturan genlerin üzerine etki ettiği bulundu.

Yeşil Çay

Yeşil çay yaprakları, vücudumuzda çok yararlı yeşil çay antioksidanları gibi “biyoaktif” bileşikler içerir. Özellikle, kateşinler olarak bilinen yeşil çay polifenollerinin, yeşil çayın sağlık yararlarının birçoğundan sorumlu olduğuna inanılmaktadır.

Yeşil çay içerisinde bulunan maddelerin de tümörün üzerinde etkisi olduğu anlaşıldı. Yeşil çay sadece tümör üzerinde etki etmemekte, bununla birlikte vücudun kanser ile savaşmasına yardımcı olacak bağışık sistemini de güçlendirmektedir. Vücuttaki toksinleri uzaklaştırarak vücudun rahatlatmasını da sağlamaktadır. Yeşil çay antioksidanları kanser hücrelerinin büyümelerine engelleyebilir, hatta onları doğrudan yok edebilmektedir. Ayrıca, yapılan çalışmalarda yeni kan damarlarının, kanser hücrelerinin hızla büyümesine ve vücudun diğer bölgelerine yayılmasına yardımcı olan tümörler içerisinde oluşumunu önleyebildikleri görülmüştür. Bunu kanser hücrelerindeki çoklu biyolojik mekanizmalara özellikle müdahale ederek yapmaktadır ve normal hücreleri etkilemedikleri düşünülmektedir.

 

<

‘G-string’deki tehlike

Güzellik tutkunuza yenilmeyin! önce sağlığınızı düşünün, sonra güzelliğinizi… Düşük belli pantolon ve g-string ikilisinden vazgeçemiyor, fondöten sürmeden sokağa çıkmıyor olabilirsin.Kadınlarda yorgunluk

Bir aydan fazla devam eden bir yorgunluk hali, muhakkak doktorunuz tarafından değerlendirilmeli. İşte en sık karşılaşılan nedenlerden bazıları. Yeterli ve
Gastrit Tedavisi

Gastrit tedavisi, özel nedenlere bağlıdır. Nonsteroidal antienflamatuar ilaçlar veya alkolden kaynaklanan akut gastrit, bu maddelerin kullanımını durdurarak kurtulunabilir. Gastrit tedavisinde