Prezervatif Kullanırken Dikkat

Cinsel hastalıklardan korunmak amaçlı ve ya doğum kontrolü amaçlı kullanılan prezervatif yanlış kullanıldığında sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu erkeklerin büyük çoğunluğunun yanlış kullandığı ortaya çıkmıştır.

Geç Kullanmak

Cinsel ilişki sırasında yapılan yanlışlardan biri prezervatifi kullanma konusunda geç kalmak. Ön sevişmenin uzunluğuna bağlı olarak bazen çiftler prezervatifi daha geç kullanmak isteyebilir fakat bu durumda çiftler boşalma anından önce yaşanabilecek penetrasyon durumunda oluşabilecek riskleri es geçmiş olmaktadır.

Sertleşme Başlamadan Takmak

Prezervatifi sertleşmeden önce ve ya geç takmak tam oturmasını engelleyerek ereksiyon problemi oluşmasına yol açmaktadır.

Son Kullanma Tarihine Bakmamak

Uzmanlar tarafından  son kullanma tarihi geçmiş prezervatiflerin kullanılmaması sıklıkla vurgulanmaktadır. Sağlığınızı oldukça tehlikeye sokabilecek bir durum oluşturur.

Ters Yüzeyini Takmak

Yapılan araştırmalarda erkeklerin özellikle bu konuda zorlandıkları sonucuna ulaşılmaktadır. Prezervatifi ters takmak yüzeyinde bulunan spermisitlerin işlevsiz hale gelerek gebelikleri önleyememesi ile sonuçlanabilmektedir.

<


Karnabaharın Faydaları

Pişirirken yaydığı kokudan ötürü pek sevilmeyen karnabahar, vücut için oldukça yararlı vitamin ve mineraller içermektedir. Vücutta çeşitli etkileri olan Karnabaharın

Ödemden Kurtulma Yöntemleri

Bazen vücudunuzda bazı organlarınızın şiştiğini fark edersiniz. Yüzüğünüzü takamaz ve ya ayakkabınızı giymekte zorlanırsınız. Bu duruma vücudunuzun oluşturduğu ödem sebep