Prezervatif Kullanırken Dikkat

Cinsel hastalıklardan korunmak amaçlı ve ya doğum kontrolü amaçlı kullanılan prezervatif yanlış kullanıldığında sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu erkeklerin büyük çoğunluğunun yanlış kullandığı ortaya çıkmıştır.

Geç Kullanmak

Cinsel ilişki sırasında yapılan yanlışlardan biri prezervatifi kullanma konusunda geç kalmak. Ön sevişmenin uzunluğuna bağlı olarak bazen çiftler prezervatifi daha geç kullanmak isteyebilir fakat bu durumda çiftler boşalma anından önce yaşanabilecek penetrasyon durumunda oluşabilecek riskleri es geçmiş olmaktadır.

Sertleşme Başlamadan Takmak

Prezervatifi sertleşmeden önce ve ya geç takmak tam oturmasını engelleyerek ereksiyon problemi oluşmasına yol açmaktadır.

Son Kullanma Tarihine Bakmamak

Uzmanlar tarafından  son kullanma tarihi geçmiş prezervatiflerin kullanılmaması sıklıkla vurgulanmaktadır. Sağlığınızı oldukça tehlikeye sokabilecek bir durum oluşturur.

Ters Yüzeyini Takmak

Yapılan araştırmalarda erkeklerin özellikle bu konuda zorlandıkları sonucuna ulaşılmaktadır. Prezervatifi ters takmak yüzeyinde bulunan spermisitlerin işlevsiz hale gelerek gebelikleri önleyememesi ile sonuçlanabilmektedir.

<Adet kanaması düzensizlikleri

Adet kanaması düzensizliklerinin yaklaşık %25’i üreme organları ile ilgili hastalıklardan kaynaklanırken, geri kalan %75’inde hormonal düzensizlikler düzensiz adet kanamasının sebebidir.
Cinsel gücü artırıyor

Bu şifalı bitkiler, stres nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayanların imdadına yetişiyor… Uzmanlar, cinsel  sorunların ortaya çıkmasında, psikolojik faktörlerin önemli ölçüde rol

Tansiyon Düşüren Besinler

Çeşitli sebeplerden yüksek tansiyon birçok kişide görülmeye başlanmıştır. Fazla kilo, sigara kullanımı, stres ve ya heyecan ile tansiyon yükselmektedir. Peki

Demans Hastalığı

Demans Hastalığı beyni olumsuz etkileyen hastalıklardan biridir. Kişinin motor hareketlerinde yavaş yavaş gerileme olması ve sonrasında da tamamen kaybetmesi hastalığıdır.

Bu alerji kısır yapıyor!

Halk arasında ‘balayı hastalığı’ olarak bilinen cinsel ilişkiyi çoğu zaman bir ızdıraba dönüştüren alerjinin adı aslında “sperm alerjisi.” Birçok çift