Reflor

Kapsül

SanofiAventis

Saccharomyces boulardii

Ambalaj: 250 mgx10 Kapsül.

Reflor

Saşe

Saccharomyces boulardii

Ambalaj: 250 mgx10 saşe.

Endikasyon: Enfeksiyözve nonspesifik ishallerin tedavisinde ve antibiyotik tedavisinebağlı ishal gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının önlenmesive tedavisinde endikedir. Bir antibiyotik ile birlikte kullanılıyorsa,antibiyotikle aynı zamanda alınabilir.

Kontra Endikasyon: Duyarlı kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gerekliyse, ishalin şiddetine gö-re oral veya IVyolla rehidratasyon uygulanır.

Yan Etkileri: Epigastrik rahatsızlık ve meteorizm rapor edilmiştir.Ancak bunlar tedaviyi bıraktıracak nitelikte olmamıştır.

İlaç Etkileşimleri: Saccharomycesboulardiifungal yapıda olduğu için,antifungal ilaçlara karşı duyarlıdır.

Doz Önerisi: Reflor Kapsül: Yetişkinlerdegünde 1 veya 2 Kapsül, çocuklarda günde 1 Kapsül kullanılır. 6 yaşındanküçük çocuklarda müstahzarın liyofilize toz içeren saşe formu kullanılmalıdır.İlaç günün herhangi bir saatinde alınabilir, ancak çok hızlı bir etkisağlamak için hazım faaliyetinin olmadığı yemek yeme saatlerinindışında alınması önerilir.

ReflorSaşe: Yetişkinlerde gün-de 1 veya 2 saşe, çocuklardagünde 1 saşe kullanılır. Saşe içeriği bir bardak su veya şekerli suiçinde karıştırılarak içilir. Saşenin karıştırıldığı sıvı sıcakolmamalı ve alkol içermemelidir. İlaç günün herhangi bir saatindealınabilir, ancak çok hızlı bir etki sağlamak için hazım faaliyetininolmadığı yemek yeme saatlerinin dışında alınması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir