Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Karnınız boyunca kramplar dolaşıyor ve hiçbir şey yardımcı olmayacak gibi görünüyorsa, Ağrı kesiciler aldınız, ısıtma yastığı uyguladınız, bütün gün bir süre televizyonu izleyerek yattınız ama çözüm yoksa bu gıdaları yemek büyük etkiler yaratabilir.

Su

Her yerde duyarsınız, ancak yeterli miktarda su içmek, bu kadar çok problemi kendiliğinden çözebilir. Nemlendirme akneyi önleyebilir, krampları uzak tutabilir ve özellikle şişkinlik konusunda yardımcı olabilir. Yeterli miktarda su alıyorsanız, regl ağrınızı da kontrol altına alabilirsiniz.

Kalsiyum

Diyetinizde bir miktar kalsiyum almanız kramplardan kurtulma konusunda büyük bir yardımcı olabilir. Diğer kalsiyum kaynakları badem, susam tohumları ve yapraklı yeşil sebzeleri içerir. Ayrıca mevcut ek gıdalar da vardır, ancak tavsiye etmediği herhangi bir şey almadan önce doktorunuza danışın.

Bitter Çikolata

Regl döneminde çikolata isteği alışılmadık bir şey değil, ancak daha sağlıklı bir seçenek seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bitter çikolata özleminizi tatmin eder, kaslarınızı rahatlatmaya yardımcı olur ve diğer çikolata türlerinden farklı olarak yağ ve süt tüketmeden sizi daha mutlu edecektir.

Sebze

Sebzeler hafif olduğundan dolayı şişkinliği atmaya yardımcı olmaktadır. Hafif mide de karın ağrısının artmasını engellemektedir.

Ananas

Bu yaz meyvesi kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olmaktadır ve bu da kramplarınızı azaltacaktır. Daha mutlu hissetmenizi sağlayarak ruh halinizi de artırabilir. Sade bir şekilde yiyebilir, meyve suyu olarak içebilirsiniz.

Muz

Kas kramplarının ertesi gün yerleşmesini önlemek için egzersiz yaptıktan sonra bir muz yemeniz gerektiğini hiç duydunuz mu? Aynı şey adet krampları için de geçerlidir. Krampları önlemek ve şişkinliği azaltmak için muz yiyebilirsiniz.

 

<