Rhinocort

Burun Aerosolü

AstraZeneca

Budesonid 50mg/doz

Ambalaj: 200 dozluk ambalaj.

Rhinocort Aqua

Burun Spreyi

Budesonid 50mg/doz

Ambalaj: 10 mL’lik ambalaj.

Endikasyon: Mevsimselalerjik rinit, sürekli (perinneal) alerjik rinit, vazomotor rinitteendikedir. Polipektomi sonrasında nazal poliplerden korunmadakullanılır.

Kontra Endikasyon: Duyarlıkişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Budezonid hızlı düzelme sağlayan bir ajan değildir.Tam etkinin ortaya çıkması için genellikle birkaç gün gerekir. Mevsimlerebağlı rinitin tedavisi, mümkünse allerjenlere maruz kalınmasındanönce başlanmalıdır. Zorunlu nedenler olmadıkça gebelik sırasındakullanımından kaçınılmalıdır. Anne sütüne geçişiyle ilgili henüzbir bilgi yoktur.

Yan Etkileri: Seyrekolarak ilacın hemen kullanımından sonra hapşırma nö-betleri gö-rülebilir.Hafif kanlı sekresyon meydana gelebilir.

Doz Önerisi: RhinocortAerosol: Saman nezlesinde sabah veakşam olmak üzere her burun deliğine ikişer uygulama yapılır. Perinnealrinitte sabah ve akşam her burun deliğine ikişer uygulama yapılır.İyi bir etki sağlandığında doz her burun deliğine sabah ve akşam bireruygulamaya indirilebilir.

RhinocortSprey: Rinit tedavisinde erişkinler ve 6 yaşın üzerindekiçocuklarda önerilen başlangıç dozu günde 400mg’dir. Doz sabahları günde tek doz olarak ya da sabah ve akşamolmak üzere iki bö-lümde yapılır. Nazal poliplerin önlenmesi ve tedavisindeönerilen doz günde iki kez 200mg’dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir