Su Vücudumuzu Nasıl Etkiliyor

Su, yaşam kaynağı olarak da isimlendirilmektedir. Canlıları için vazgeçilmezdir. Vücudumuz için taşıdığı önem sanıldığından daha fazladır. Bu sebepten her gün yeterli miktarda su içmek vücudumuz, sağlığımız için oldukça önem arz etmektedir. Peki ya Su Vücudumuzu Nasıl Etkiliyor?

  • Depresyon: Stres ve depresyonun azalmasında etkilidir. Uyku düzeninin oturmasında rol almaktadır. Uykunun kalitesini arttırır. Yorgunluk hissinin giderilmesine yardımcı olur.
  • Cilt: Su içmek yaşlanmayı geciktirmektedir. Cildin yumuşamasına, esnekleşmesine ve genç kalmasına yardımcı olur. Ciltteki çatlakların bir çoğu cildin kuruluğundan oluşmaktadır. Ayrıca su ile atılan toksinler sayesinde akne ve leke sorunlarının da önüne geçilebilir.
  • Kalp-Damar: Yeterli su içmek kalp ve beyin damarlarındaki pıhtılaşmayı önlemektedir. Bu durumda birçok kalp hastalığının da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.
  • Bağışıklık Sistemi: Su içerek, bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Böylece enfeksiyon ve kanser hastalıklarından korunmak da mümkün olmaktadır. Ayrıca su içmek, zararlı bağımlılıkların da önüne geçebilmektedir.
  • Zihin: Su içmek, zihnin ve vücudun bütünleşerek çalışmasında rol almaktadır. Böylece; alzheimer, parkinson gibi hastalıkların da önlenmesine yardımcı olur.
  • Ağrı: Regl öncesi ağrılarını ve ateş basmalarını önlemenin en kolay yolu bol su içmektir. Kan dolaşımı düzenlediği ve metabolizmayı çalıştırdığı için diğer vücut ağrılarına da iyi gelmektedir.
  • Gözler: Gözlerin mat durması, vücudun yeterli su alamamasından kaynaklanmaktadır. Yeterli su içmek, gözlerin canlı ve parlak durmasını sağlar. Gözlerin görüş gücünü arttırır. Göz tansiyonundan korur.
<Bir Arada Tehlike Saçan Gıdalar

Günlük hayatta bazen sıklıkla birlikte tükettiğimiz besinler, birbiri ile birlikte tüketildiğinde yararlarını öldürebilmektedir. Birinin içerisindeki maddeler, diğerinin içerisindeki maddeler ile
Maydanozun Yararları

Maydanoz çok sevilmeyen bir yeşillik olsa da insan için fazlasıyla önemli yararları mevcuttur. Direkt yenilmese bile çeşitli yiyecekler ile birlikte
Diyet Yanlışları

Bazen diyet yapan kişiler kilo vermek bir yana kilo almaya başlayabiliyor. Peki ya bunun sebepleri neler? Hangi diyet yanlışları obeziteye