Su Vücudumuzu Nasıl Etkiliyor

Su, yaşam kaynağı olarak da isimlendirilmektedir. Canlıları için vazgeçilmezdir. Vücudumuz için taşıdığı önem sanıldığından daha fazladır. Bu sebepten her gün yeterli miktarda su içmek vücudumuz, sağlığımız için oldukça önem arz etmektedir. Peki ya Su Vücudumuzu Nasıl Etkiliyor?

  • Depresyon: Stres ve depresyonun azalmasında etkilidir. Uyku düzeninin oturmasında rol almaktadır. Uykunun kalitesini arttırır. Yorgunluk hissinin giderilmesine yardımcı olur.
  • Cilt: Su içmek yaşlanmayı geciktirmektedir. Cildin yumuşamasına, esnekleşmesine ve genç kalmasına yardımcı olur. Ciltteki çatlakların bir çoğu cildin kuruluğundan oluşmaktadır. Ayrıca su ile atılan toksinler sayesinde akne ve leke sorunlarının da önüne geçilebilir.
  • Kalp-Damar: Yeterli su içmek kalp ve beyin damarlarındaki pıhtılaşmayı önlemektedir. Bu durumda birçok kalp hastalığının da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.
  • Bağışıklık Sistemi: Su içerek, bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Böylece enfeksiyon ve kanser hastalıklarından korunmak da mümkün olmaktadır. Ayrıca su içmek, zararlı bağımlılıkların da önüne geçebilmektedir.
  • Zihin: Su içmek, zihnin ve vücudun bütünleşerek çalışmasında rol almaktadır. Böylece; alzheimer, parkinson gibi hastalıkların da önlenmesine yardımcı olur.
  • Ağrı: Regl öncesi ağrılarını ve ateş basmalarını önlemenin en kolay yolu bol su içmektir. Kan dolaşımı düzenlediği ve metabolizmayı çalıştırdığı için diğer vücut ağrılarına da iyi gelmektedir.
  • Gözler: Gözlerin mat durması, vücudun yeterli su alamamasından kaynaklanmaktadır. Yeterli su içmek, gözlerin canlı ve parlak durmasını sağlar. Gözlerin görüş gücünü arttırır. Göz tansiyonundan korur.
<

Gülmenin Faydaları

Gülmek sadece anlık mutlu olmanızı değil, bununla birlikte tüm gün vücudunuzun daha sağlıklı olmasını da sağlamaktadır. Gülerken farkında olmadan vücudunuza

Agorafobi Nedir?

İnsanlar birçok şeyden korkabilirler ve her bir korku türünün kendine özgü ismi ve tedavisi vardır. Peki Agorafobi Nedir? Nasıl tedavi edilir?
Tırnak Yeme Alışkanlığı

Tırnak Yeme Alışkanlığı günümüzde birçok insanda görülmeye başladı. Çocukların ve gençlerin yaklaşık yarısı tırnaklarını yiyor. İleriki yaşlarına kadar tırnak yiyen

Selenyum İçeren Besinler

Selenyum, vücuttaki oksidatif hasarı önlemek için E vitamini ile birlikte çalışan bir mineraldir. Ayrıca iyotun metabolizmayı düzenlemesine yardımcı olur. Vücuttaki
Alzheimerı Önleme Yolları

Genetik faktörler, yaşam şartları ve yaşlılık alzheimer hastalığını gün geçtikçe daha fazla gözlemlenmektedir. Alzheimer her ne kadar yaşlı hastalığı olarak

Gribe Karşı 3 Besin

Havaların düzensizliği ile birlikte grip birçok kişinin kapısını çaldı. Peki ya gripten nasıl korunacağız ve yakalandığımızda nasıl savaşacağız. İşte Gribe
Kefirin Faydaları

Kefirin bilinenlerinin yanında birçok da bilinmeyen faydaları vardır. Her gün kefir içenler faydalarını hemen görmeye başlamaktadır. Uzmanlara göre günde 2