Tears Naturale Free

Göz Damlası

Alcon

Dekstran 70 0.0010 g,sodyum klorür 0.0052 g, potasyum klorür 0.0012 g, hidroksipropil metil selüloz0.0030 g, sodyum borat ( dekahidrat ) 0.0035 g/ml

Ambalaj: 0.8 mL’lik tek dozluk 32 plastik tüp içeren ambalaj.

Tears Naturale II

Göz Solüsyonu

Dekstran70 1.00 mg,sodyum klorur 6.00 mg, boraks 3.50 mg, potasyum klorur 1.20 mg, konsantrehidroklorik asit ve/veya sodyum hidroksit pH ayarı için, polyquaternium1solusyon 0.01 mg (polyquaternium1’e eşdeğer), hidroksipropil metilseluloz3.00 mg

Ambalaj: 15 mL’lik plastik DropTainer şişe.

Endikasyon: Gözyaşınındoğal pH sınırları içinde ve optik parametreleri bozmayacak özellikteolanTears Naturale, aynı zamanda tek dozluk kullanım için koruyucumadde içermeden hazırlanmış bir ürün olarak, kuru göz sendromu (keratitissicca), eksoftalmiye bağlı kuruluk, lagoftalmi, oküler yüzeyin yetersizveya bozuk nemlendirilmesine bağlı olan diğer patolojik durumlardagözyaşı substitüsyonunda endikedir.

Doz Önerisi: Tears Naturale Free: Her gö-ze günde 4 kez birer damla damlatılır. Birtekdoz sağ ve/veya sol gö-ze birer damla uygulayacak miktarı içerir. Damlatmagö-zün iç kirişine, bu alanda damlatmaya uygun bir cepçik elin bir parmağıyardımıyla oluşturularak yapılır. Damlatma sonrası göz kapakları10 saniye kapalı tutulmalıdır. Preparat koruyucu madde içermediğinden,ancak 12 saatlik kullanım içindir.

TearsNaturale II: Gerek duyulduğunda rahatsızgöz veya gözlere 1-2 damla 3 kolay basamakta uygulanır: Baş arkayayatırılır. El gö-zün altına yerleştirilir ve gö-z ile alt göz kapağıarasında V şeklindeki kese gö-rülene kadar yavaşça aşağıya çekilir.Keseye bir veya iki damla sıkılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir