Tere Faydaları

Tere Faydaları saymakla bitmiyor. Akciğer kanserinden korunmada rolü büyük olan terenin daha birçok faydası ortaya çıktı. Anadolu’da bitki araştırmaları yapan Dr. Muammer Yıldız, tere otunun faydaları hakkında bilgiler verdi.

B6 vitamini içermektedir  ve içerdiği diğer bileşenler sayesinde de sindirimi ve bağırsak problemlerini azaltmaktadır.

Hamilelik döneminde kadınların ilk 3 ay tüketmemesi önerilmektedir.

Nefes alma problemlerine karşı tere kürü kullanılmaktadır. Özellikle akciğer kanserine yakalanmış hastalarca kullanılan bu kür ile hastalar kısa zaman sonra daha rahat nefes alabilmektedirler.

Demir eksikliğine bağlı kansızlık ile savaşırken de öğünlerinizden tereyi eksik etmeyiniz. Demir içeriği en zengin yiyeceklerdendir.

Prostat hastaları için ayda bir kez 5 gün üst üste yenilmelidir.

Peki Tere Nasıl Yenilmelidir?

Tere yararını yeterince almak amaçlı tek başına tüketilmesi gereken yiyeceklerdendir. Salatanın içinde ve ya başka yiyeceklerle karıştırıldığında etkisinin azaldığı bulunmuştur.

Kahvaltıdan ve ya öğle yemeğinden bir saat sonra her seferinde 15-20 saplı olarak tere yenilmelidir. Tadından hoşlanmayanlar üzerine limon sıkarak da tüketebilirler.

<

Hava kirliliği kalbi vuruyor

Karbonmonoksit gazının, farelerin kalbinin kusurlu oluşmasına neden olduğu ortaya çıktı. Fransa’daki Montpellier ve Avignon üniversitelerinden bilim adamları, kirli havanın vücuda

Bu mevsim ne yemeli?

Birkaç yıl öncesine dek yalnızca mevsiminde yerdik sebze ve meyveleri. Ama şimdi şubatta kan kırmızısı karpuz, temmuzda körpe pırasa bile
İyimser olmak için!

Çok az sayıda insanın şanslı şekilde iyimser olarak doğmasına karşın, iyimserlik, kötümser yapıda olanlar için bile, biraz gayret göstererek öğrenilebiliyor.
Alerjiye dikkat

Namık Kemal üniversitesi (NKü) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Kulaç, deriyi etkileyen alerjik hastalıklarda zorunlu kalmadıkça alerji