Tere Faydaları

Tere Faydaları saymakla bitmiyor. Akciğer kanserinden korunmada rolü büyük olan terenin daha birçok faydası ortaya çıktı. Anadolu’da bitki araştırmaları yapan Dr. Muammer Yıldız, tere otunun faydaları hakkında bilgiler verdi.

B6 vitamini içermektedir  ve içerdiği diğer bileşenler sayesinde de sindirimi ve bağırsak problemlerini azaltmaktadır.

Hamilelik döneminde kadınların ilk 3 ay tüketmemesi önerilmektedir.

Nefes alma problemlerine karşı tere kürü kullanılmaktadır. Özellikle akciğer kanserine yakalanmış hastalarca kullanılan bu kür ile hastalar kısa zaman sonra daha rahat nefes alabilmektedirler.

Demir eksikliğine bağlı kansızlık ile savaşırken de öğünlerinizden tereyi eksik etmeyiniz. Demir içeriği en zengin yiyeceklerdendir.

Prostat hastaları için ayda bir kez 5 gün üst üste yenilmelidir.

Peki Tere Nasıl Yenilmelidir?

Tere yararını yeterince almak amaçlı tek başına tüketilmesi gereken yiyeceklerdendir. Salatanın içinde ve ya başka yiyeceklerle karıştırıldığında etkisinin azaldığı bulunmuştur.

Kahvaltıdan ve ya öğle yemeğinden bir saat sonra her seferinde 15-20 saplı olarak tere yenilmelidir. Tadından hoşlanmayanlar üzerine limon sıkarak da tüketebilirler.

<


Grip mevsimindeyiz

Ateş, öksürük, baş ağrısı, halsizlik ve kas ağrıları ile seyreden grip önemsenmezse ölümlere neden olabiliyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuyan havalar

Kahve hafızayı koruyor

Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü’nün (Inserm) Lizbon Üniversitesi ile ortaklaşa yaptığı araştırmada, günde en az üç fincan kahve
Depresyon sebebi

“Beslenmedeki yanlış alışkanlıklar, yaşanan iş stresi ve benzer birçok problem ile kilo alımı hızlı olarak gerçekleşebilir. Alınan kilolar ise fiziki