TrankoBuskas

Draje

Fako

Medazepam 10 mg, hiyosinnbutilbromür10 mg

Ambalaj: 20 ve 40 draje.

Endikasyon: Esas itibariylebütün karın bölgesinde psişik gerginliklere bağlı olarak oluşanspazmlarda kullanılır ve sinirsel mide yanmasımide krampları, ülserve gastroduodenit, safra yollarındaki şişkinlik ve kramp ağrıları,sinirsel bağırsak spazmları, hıçkırık, dismenore, parametropatispastika ve menstrüasyon öncesi gerginlikler, hırçınlık ve klimakteriumyakınmalarında de endikedir.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelerden herhangi birine aşırı duyarlığı olanlarda, gebelikve emzirme dö-nemlerinde kontrendikedir.

Uyarılar: Birlikte alkol, barbitürat, diğer santral sinirsistemi depresanları, antihistaminikler ve fenotiyazinler alınmamalıdır.Çünkü belleği bozabilirler, sersemlik ve unutkanlık yapabilirlerve parasempatolitik etkiyi artırabilirler. Bunun sonucu olarakda araba ve alet kullanılmaması önerilir. Devamlı kullanılması halindepsişik ve fiziksel bağımlılık yapabilirler. Göz içi basıncını artırdığından,glokomlu hastaların kullanmaması önerilir.

Yan Etkileri: Nadirenbulantı, kusma, ağız kuruluğu, baş ağrısı, baş dönmesi, idrar retansiyonugö-rülebilir.

Doz Önerisi: Olağan doz günde 3-4 kez 1’er drajedir. Bazı durumlardatedavi başlangıcında doz sabah, öğle, ikindi ve akşam olmak üzerebirer draje artırılır. İlacın müsekkin etkisi hasta tarafındankuvvetle hissedilirse, öğle dozu kaldırılarak optimal doz eldeedilir. Boyar madde olarak içerdiği tartrazinin duyarlık reaksiyonugösterme potansiyeli vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir