Uyku Getiren İçecekler

Uyku günümüzde çoğu insanın problemi ve çözüm için birçok yol deneniyor. Çeşitli yiyecekler ve içecekler üzerinde de bununla ilgili araştırmalar sürmekte. İşte Uyku Getiren İçecekler

Ballı Süt

Hem bağışıklık sistemini güçlendirmede hem de kaliteli bir uyku çekmede görev alabilmektedir. Kaliteli uyku için tercih edilebilecek en önemli içecektir.

Muzlu ve ya Vanilyalı Süt

Balı çok sevmiyorsanız eğer sütü bir de bu haliyle deneyebilirsiniz. Muzlu sütün içeriğindeki magnezyum ile kasların gevşemesini sağlamaktadır. Ayrıca salgılanmasını sağladığı birkaç hormon ile de vücudun rahatlamasına ve kaliteli bir uyku geçirmesine zemin hazırlamaktadır.

Vanilyalı süt ise içeriğindeki kalsiyum ve triptofan ile rahatlatıcı bir etki sağlamaktadır. Ayrıca ertesi güne daha enerjili uyanmanıza yardımcı olmaktadır.

Kirazlı Yoğurt

Uzmanlara göre uyumadan önce yoğurt tüketmek şart. Doğal sankinleştirici olan yoğurdun içerisindeki triptofan ve birçok enzim, kiraz ile bir araya geldiğinde vücudun gevşemesini ve rahatlayarak güzel bir uyku çekmesini sağlamaktadır.

Kiraz ve ya Vişne Suyu

Kiraz ve ya vişne suyu da kaliteli uyku sağlayan içeceklerdendir. Taze sıkılmış bu meyve suları içerisindeki melotonin ile uyku döngüsünün düzene girmesine yardımcı olmaktadır.

<

Mutlaka tüketin!

Mutlaka tüketilmesi gereken meyveleri araştırdı. Nar: Kolesterolü ve tansiyonu düşürmeye yardımcı olur, kalp hastalığı riskini düşürür. Hücrelere zarar veren serbest
TV izlemek öldürebilir!

Televizyonun başında çok uzun saatler hareketsiz kalmak, erken ölme riskini artıyor.  Avustralya’da 6 yıl boyunca herhangi bir kalp rahatsızlığı bulunmayan