Uyku Problemine Pratik Çözümler

Uyku problemi günümüzde sıkça yaşanmaktadır. Çoğu kişinin günlük hayatını etkileyemeye karar giden bu problemden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Uyuyamayarak bütün gece dolanmak ve ya yattığı yerde dönmek kişilerin psikolojik problemleri yaşamasını da tetikleyebilmektedir. Aynı zamanda yeterli miktarda dinlenemeyen vücutta da çeşitli fiziksel hastalıklar da görülebilmektedir. İşte Uyku Problemine Pratik Çözümler :

Ayaklarını Duvara Kaldırın

Altınıza yumuşak bir yastık alarak duvarın kenarına duvara dik bir şekilde uzanın. Ayaklarını duvara, yukarıya doğru uzatın. Bu sırada bacaklarınızın düz durduğundan emin olun. Bu şekilde bir kaç dakika bekleyin. Daha sonrasında ise bacaklarınızı bir sağa bir sola hareket ettirerek daha kolay bir uyku sağlayabilirsiniz.

Yüz üstü Gerilin

Mide hizanıza yumuşak bir yastık koyarak yüz üstü uzanın. Sonrasında ellerinizi sırtınızda birleştirerek ayaklarınıza uzanmaya çalışın. Diğer bir değişle, kollarınızı sırtınıza doğru uzatarak gerinin. Bu hareketi 5-6 defa tekrar edin. Sonrasında kendinizi rahat bırakarak vücudun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bacaklarınızı Gerin

Bacaklarınızı iki yana açarak önünüze yumuşak bir yastık koyun. Bacaklarınızı düz tutmaya özen gösterin. Sonrasında nefes alın ve verirken başınızı öne doğru yastığa koymaya çalışın. Başınızı yastığa koyduktan sonra elleriniz ile ileriye doğru uzanmaya çalışın.

Bağdaş Kurarak Yatın

Sırtınıza bir yastık alarak sırtınızın rahat olmasını sağlayın. Sonrasında bağdaş kurarak sırt üstü uzanın. Karın kısmınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Aynı zamanda ellerinizi de iki yana açılı şekilde açarak avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde koyun. Derin derin nefes alıp verin.

Şekil Değiştirin

Düz yatarken, sırt üstü durumdayken, bacaklarınızı kalçanızdan itibaren sola doğru çevirerek yatın. Dizlerinizi kırarak yatışınızı daha rahatlatın. Bir süre böyle yattıktan sonra aynı şekilde bacaklarınız diğer yönde yatın.Bir süre de böyle kalmaya devam edin.

<


Dar ayakkabı nasır nedeni

Nasır oluşumu:Nasır; baskı sonucu ortaya çıkan bir deri kalınlaşmasıdır. Taban düşüklüğü, taban yüksekliği, aşırı terleyen ayaklar, sıkı çoraplar ve modaya
Bipolar Bozukluk

Bipolar Bozukluk küçümsenmemesi gereken bir psikolojik hastalıktır. Genetik faktörlerin yanında çevresel etkiler de hastalığın oluşmasında rol oynamaktadır. Hasta kişinin kendisi