Yürüyüş yapmanın 13 temel faydası

 

Spor sağlığımız için önemli. Yürümek ise hepimizin hayatındaki en önemli fiziksel aktivitelerden biri. Aynı zamanda eski milli jimnastikçi olan Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman, yürümenin sağlığa faydalarını anlattı.

Günlük hayatımızda devamlı bir yerlere yürüyoruz ve spor yapmak için olmasa da spor aktivitelerinin en eskisini farkında olmadan sürekli gerçekleştiriyoruz.

Planlı ya da plansız aslında spor bir şekilde hayatımızın içinde. Peki, ‘daha planlı ve daha düzenli spor yapmaya zaman bulamıyorum’ derken, zaman geçtikçe vücudunuzun direncinin ne kadar düştüğünün ve oluşabilecek risklerin farkında mısınız?

‘Hiçbir şey yapamıyorsanız bile yürümekten asla vazgeçmeyin’ diyen Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman, yürüyüşün faydalarını şöyle sıraladı:

1.    Yürüyüş kan dolaşımına yardımcı olurken, kalp-damar hastalıkları riskini azaltır.

2.    Kalp kası dâhil, pek çok vücut kasını kuvvetlendirerek, kasların daha etkin çalışmalarını sağlar.

3.    Kan basıncını düzenler.

4.    Şişmanlık riskini azaltır.

5.    Sindirimi kolaylaştırır.

6.    Egzersiz sırasında ve sonrasında metabolizmayı uyarır.

7.    Koordinasyona olumlu etki yapar.

8.    Eklem ve kasların esnekliğini artırarak, bel ve boyun ağrılarını hafifletir.

9.    Kemiklerin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

10. Dayanıklılığı artırır.

11. Uykusuzluğu azaltır, rahatlamaya yardımcı olur.

12. Vücudun mutluluk hormonu olan endorfin salınımını sağlar.

13. Yaşlanma sürecini geciktirerek, genç görünüm sağlar.

Herbalife Hakkında:

1980 yılında ABD’de Mark Hughes tarafından kurulan Herbalife International, hisseleri New York Borsası’nda (NYSE) işlem gören, dünyanın en büyük global ağ pazarlama şirketlerinden biridir.  Herbalife International, bilimsel olarak tasarlanmış, kilo kontrolü, gıda takviyesi ve kişisel bakım ürünleri perakende satışını, dünya çapında 80’den fazla ülkede, çok geniş bir bağımsız distribütör ağı aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış yapmaktadır. Herbalife İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulu’ndaki Nobel Ödüllü Bilim adamlarının ortak çalışmaları sonucunda tüketime sunulmaktadır. Herbalife, dinamik satış ağı ve muhteşem ürünleri ile bulunduğu tüm ülkelerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

Herbalife,  Dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun resmi beslenme sponsorudur.

Türk Kalp Vakfı, Herbalife ürünlerini desteklemektedir.

Herbalife ürünleri, Herbalife Bağımsız Distribütörleri aracılığı ile satın alınabilir.

<

Yoga ile kilo kontrolü

Fazla kilolardan kurtulmanın farklı yöntemleride olabilir… Yaş, kilo, hayat ritmine bağlı olarak fazla kilolardan kurtulmanın farklı yöntemleri söz konusu. BizDAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİ TEDAVİSİ

• Televizyonda yiyeceklerle ilgili olan program ve reklamları     seyretmemeye çalışın.   • Evde enerjisi yüksek (tatlı, kuruyemiş gibi) yiyecekler     bulundurmayın.  • Yiyecekleri göremeyeceğiniz şekilde dolaplarda
Astım hastaları dikkat!

Soğuk hava astımlının düşmanı. Uzmanlar soğuk hava nedeniyle astım hastalarının dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. Soğuğun astımı tetiklediğini belirten Uz. Dr.

Anti Aging kısaca nedir?

Yunan mitolojisindeki “Gençlik Pınarı” ve Anadolu masallarındaki “Ab-ı  Hayat” suyu bu arayışların birer göstergesi. Anadolu’da Tıbbın babası olarak bilinen Lokman Hekim de ebedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir