Yürüyüş yapmanın 13 temel faydası

 

Spor sağlığımız için önemli. Yürümek ise hepimizin hayatındaki en önemli fiziksel aktivitelerden biri. Aynı zamanda eski milli jimnastikçi olan Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman, yürümenin sağlığa faydalarını anlattı.

Günlük hayatımızda devamlı bir yerlere yürüyoruz ve spor yapmak için olmasa da spor aktivitelerinin en eskisini farkında olmadan sürekli gerçekleştiriyoruz.

Planlı ya da plansız aslında spor bir şekilde hayatımızın içinde. Peki, ‘daha planlı ve daha düzenli spor yapmaya zaman bulamıyorum’ derken, zaman geçtikçe vücudunuzun direncinin ne kadar düştüğünün ve oluşabilecek risklerin farkında mısınız?

‘Hiçbir şey yapamıyorsanız bile yürümekten asla vazgeçmeyin’ diyen Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman, yürüyüşün faydalarını şöyle sıraladı:

1.    Yürüyüş kan dolaşımına yardımcı olurken, kalp-damar hastalıkları riskini azaltır.

2.    Kalp kası dâhil, pek çok vücut kasını kuvvetlendirerek, kasların daha etkin çalışmalarını sağlar.

3.    Kan basıncını düzenler.

4.    Şişmanlık riskini azaltır.

5.    Sindirimi kolaylaştırır.

6.    Egzersiz sırasında ve sonrasında metabolizmayı uyarır.

7.    Koordinasyona olumlu etki yapar.

8.    Eklem ve kasların esnekliğini artırarak, bel ve boyun ağrılarını hafifletir.

9.    Kemiklerin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

10. Dayanıklılığı artırır.

11. Uykusuzluğu azaltır, rahatlamaya yardımcı olur.

12. Vücudun mutluluk hormonu olan endorfin salınımını sağlar.

13. Yaşlanma sürecini geciktirerek, genç görünüm sağlar.

Herbalife Hakkında:

1980 yılında ABD’de Mark Hughes tarafından kurulan Herbalife International, hisseleri New York Borsası’nda (NYSE) işlem gören, dünyanın en büyük global ağ pazarlama şirketlerinden biridir.  Herbalife International, bilimsel olarak tasarlanmış, kilo kontrolü, gıda takviyesi ve kişisel bakım ürünleri perakende satışını, dünya çapında 80’den fazla ülkede, çok geniş bir bağımsız distribütör ağı aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış yapmaktadır. Herbalife İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulu’ndaki Nobel Ödüllü Bilim adamlarının ortak çalışmaları sonucunda tüketime sunulmaktadır. Herbalife, dinamik satış ağı ve muhteşem ürünleri ile bulunduğu tüm ülkelerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

Herbalife,  Dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun resmi beslenme sponsorudur.

Türk Kalp Vakfı, Herbalife ürünlerini desteklemektedir.

Herbalife ürünleri, Herbalife Bağımsız Distribütörleri aracılığı ile satın alınabilir.

<Astım hastaları dikkat!

Soğuk hava astımlının düşmanı. Uzmanlar soğuk hava nedeniyle astım hastalarının dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. Soğuğun astımı tetiklediğini belirten Uz. Dr.
Rahim kanseri belirtileri

Uyarıcı Belirtiler: Anormal vajinal kanamaKanser Riski Faktörleri: Genital (Cinsel) bölgelerde kabarcıklar oluşturan deri iltihaplan veya genital siğil enfeksiyonları-, ergenlik çağına

Sabahları polene dikkat!

Polenin yol açtığı alerjilerin hapşırık, burun akıntısı, kulaklarda ve damaklarda kaşıntı gibi rahatsızlıklara neden olduğunu, bunun sonucunda yaşam kalitesinde bozulma ve iş

Kanseri öldüren besinler

Uzmanlara göre kırmızı şarap, siyah çikolata, yaban mersini, sarımsak ve çay tümörü yok edebiliyor… ABD’deki “Damar Gelişimi Vakfı” tarafından yapılan

Şekerli besinlere dikkat

Bana, “en önemli beslenme yanlışlarımız hangileri?” diye sorsanız, ilk üçünün “şeker, tuz ve beyaz unlu besinlerin aşırı tüketilmesi” olduğunu söyleyebilirim.
Az uyku şişmanlatıyor

Kronik yorgunluk ve uykusuzluk sadece kötü görünmenize değil aynı zamanda şişman görünmenize de neden oluyor. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir